Huawei Watch

Huawei Watch
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GНе
Мрежа 3G
Објавен2015, март
Големина
Димензии42 x 42 x 11.3 mm (1.65 x 1.65 x 0.44 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1.4 инчи,
MultitouchДа
Заштита за екранотСафирен дисплеј, нер`ѓсувачко тело
 

- Секогаш вклучен дисплеј
- IP67 сертификат
- Отпорен на вода до 1 метар за 30 минути

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g
Bluetoothv4.1, LE
Infrared port Не
USBНе
Камера
Примарна Не
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSAndroid Wear OS
CPUQualcomm MSM8926 Snapdragon 400
ПоракиSMS, Email, IM
ПребарувачНе
ИгриНе
Боја Сребрена, Црна, Розево златна, Кафена
Батерија
ТипФискна Li-Ion 300 mAh
Во мирување
РазговорДо 48 часа