HTC Desire 828 dual sim

HTC Desire 828 dual sim
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE
SimSingle SIM (Nano-SIM) или Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Објавен2015, ноември
Големина
Димензии157.7 x 78.9 x 7.9 mm
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 200 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
BluetoothДа
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, оптичка стабилизација, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 4 MP, 1080p@30fps, HDR, 1/3' големина на сензор
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1 (Lollipop)
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела
Батерија
ТипLi-Ion 2800 mAh батерија
Во мирување
Разговор