Samsung Metro 360

Samsung Metro 360
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3G
SimDual SIM (Mini-SIM, dual stand-by)
Објавен2015
Големина
Димензии117.3 x 49.5 x 11.4 mm
Тежина83 g (2.93 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии2.4 инчи, 240 x 320 пиксели, 4:3 размер (~167 ppi густина)
Звонење, тонови
Типвибрации, полифонични, MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна64 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 16 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEНе
3G
WLANНе
Bluetoothv3.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP
ОпцииДа
Видео 240p@15fps
Секундарна Не
Додатоци
ПоракиSMS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Black, White, Brown
Батерија
ТипLi-Ion 1000 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 12 часа