HTC Desire 728 dual sim

HTC Desire 728 dual sim
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 28(700), 38(2
SimDual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Објавен2015, септември
Големина
Димензии157.9 x 77.8 x 7.9 mm
Тежина153 g
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии5.5 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~267 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 200 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1.1 (Lollipop)
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Diamond white, Graphite black
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2800 mAh батерија
Во мирување
Разговор