Lenovo Vibe X3

Lenovo Vibe X3
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300),
Објавен2015, ноември
Големина
Димензии154 x 76.5 x 9.3 mm (6.06 x 3.01 x 0.37 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 21 MP, 5248 x 3936, фазна детекција на фокус, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 2160p@30fps
Секундарна 8 MP
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUQualcomm MSM8992 Snapdragon 808
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна

- Брзо полнење на батеријата: 60% за 30 мин. (Quick Charge 2.0)

Батерија
ТипФискна Li-Po 3600 mAh батерија
Во мирување
Разговор