Samsung Galaxy J1 mini

Samsung Galaxy J1 mini
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавенфевруари, 2016
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии4.3 инчи, 480 x 800 пиксели, 5:3 ratio (~217 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, LED блиц
Опциитаг по локација, HDR
Видео 720p@30fps
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1 (Lollipop)
CPUQuad-core 1.5 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Различни
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1500 mAh батерија
Во мирување
Разговор