Vivo X6 Plus

Vivo X6 Plus
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
SimDual SIM
Објавен2015, ноември
Големина
Димензии158.4 x 80 x 6.9 mm (6.24 x 3.15 x 0.27 in)
Тежина171 g (6.03 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~386 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANДа
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, фазна детекција на фокусот, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1 (Lollipop)
CPUOcta-core 1.7 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сребрена, Златна, Розева златна
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор