Sony Xperia Z5 Compact

Sony Xperia Z5 Compact
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - E5803, E5823
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавен2015, септември
Големина
Димензии127 x 65 x 8.9 mm (5.0 x 2.56 x 0.35 in)
Тежина138 g (4.87 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.6 инчи, 720 х 1280 пиксели (323 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење, заштитна прекривка
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 200 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.1, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3 TV-out), USB Host
Камера
Примарна 23 MP, f/2.0, 24mm, фазна детекција на автофокус, LED блиц
Опции1/2.3
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR
Секундарна 5.1 MP, f/2.4, 1080p, HDR
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUQualcomm Snapdragon 810 octa core 64 bit
GPSДа, со A-GPS, GLONASS/ BDS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Белца, Графитно црна, Жолта, Светло црвена
Батерија
ТипФискна Li-Ion 2700 mAh батерија
Во мирување До 520 ч. 2G / До 520 ч. 3G
РазговорДо 11 ч. 30 мин. 2G / До 14 ч.