Huawei Mate S

Huawei Mate S
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (по из
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / TD-SCDMA - CRR-UL00
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавен2015, септември
Големина
Димензии149.8 x 75.3 x 7.2 mm (5.90 x 2.96 x 0.28 in)
Тежина156 g (5.50 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 4
 

- Force Touch дисплеј

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64/128 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, OIS, автофокус, двоен LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP, LED flash
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUHiSilicon Kirin 935
GPSДа, со A-GPS, GLONASS/ BDS (market dependant)
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Луксузно златна, Титаниум сива, Мистично шампањ
Батерија
ТипФикнса 2700 mAh батерија
Во мирување
Разговор