Asus ZenFone Selfie

Asus ZenFone Selfie
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(8
Објавен2015, јуни
Големина
Димензии156.5 x 77.2 x 10.8 mm (6.16 x 3.04 x 0.43 in)
Тежина170 g (6.00 oz)
Дисплеј
ТипIPS екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 inches (~68.3% screen-to-body ratio)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 4, заштитна прекривка
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2/3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL TV-out), USB Host
Камера
Примарна 13 MP, f/2.0, 28mm, ласерски автофокус, двоен LED блиц
Опции1/3
Видео [email protected]
Секундарна 13 MP, f/2.2, 1080p, автофокус, двоен LED блиц
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUSnapdragon 615
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, BDS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Розева, Сина

- ZenUI

Батерија
ТипLi-Po 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор