Nokia 106

Nokia 106
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3G
Објавен2013, Август
Големина
Димензии112.9 x 47.5 x 14.9 mm, 70.6 cc (4.44 x 1.87 x 0.5
Тежина74.2 g (2.61 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии1.8 инчи, физичка тастатура
Звонење, тонови
ТипВибрации; Полифонични мелодии (32)
3.5mm jack
Меморија
Адресар500 контакти
ПовициДа
Интерна384 kB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothНе
Infrared port Не
USBДа, за полнење
Камера
Примарна Не
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
GPSНе
РадиоFM радио
ПоракиSMS
ПребарувачНе
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Црвена
Батерија
ТипLi-Ion 800 mAh батерија (BL-5CB)
Во мирување До 840 часа
РазговорДо 10 часа (мултимедиа)