Nokia 108 Dual SIM

Nokia 108 Dual SIM
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3G
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии110.4 x 47 x 13.5 mm, 70.1 cc (4.35 x 1.85 x 0.53
Тежина70.2 g (2.47 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии1.8 инчи, физичка тастатура
Звонење, тонови
ТипVibration, Polyphonic(32), MP3 ringtones
3.5mm jack
Меморија
Адресар500 контакти
ПовициДа
Интерна4 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANНе
Bluetoothv3.0
Infrared port Не
USBНе
Камера
Примарна VGA
Опции
Видео [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view)
ПребарувачНе
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Црвена, Сина, Зелна
Батерија
ТипLi-Ion 950 mAh батерија (BL-4C)
Во мирување До 600 часа
РазговорДо 13 часа и 40 минути