Nokia 105 (2015) Dual SIM

Nokia 105 (2015) Dual SIM
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3G
Објавен2015, јуни
Големина
Димензии108.5 x 45.5 x 14.1 mm (4.27 x 1.79 x 0.56 in)
Тежина69.6 g (2.47 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии1.4 инчи, 128 x 128 пиксели (~129 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични
3.5mm jack
Меморија
Адресар2000 контакти
ПовициДа
Интерна4 MB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothНе
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (само за полнење)
Камера
Примарна Не
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
GPSНе
РадиоFM радио
ПоракиSMS
ПребарувачНе
ИгриДа
Боја Црна, Сина, Бела
Батерија
ТипLi-Ion 800 mAh батерија
Во мирување До 600 часа
РазговорДо 15 часа