Sony Xperia C4 Dual

Sony Xperia C4 Dual
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - E5303, E5353
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - E53
Објавен2015, мај
Големина
Димензии150.3 x 77.4 x 7.9 mm (5.92 x 3.05 x 0.31 in)
Тежина147 g (5.19 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
 

- Sony Mobile BRAVIA Engine 2

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДо 85.6 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.0, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p, HDR
Секундарна 5 MP, f/2.2, 720p, LED блиц
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUQualcomm MSM8939 Snapdragon 615
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Минт
Батерија
ТипФискна Li-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување До 634 ч. 2G / До 682 ч. 3G
РазговорДо 13 ч. 2G / До 11 ч. и 30 ми