Sony Xperia M5 Dual

Sony Xperia M5 Dual
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - E5633, E5643, E5663
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - E56
Објавен2015, август
Големина
Димензии145 x 72 x 7.6 mm (5.71 x 2.83 x 0.30 in)
Тежина142.6 g (5.04 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~441 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 4 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
 

- IP68 сертификат

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 200 GB
 
Податоци
GPRSДо 85.6 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
Bluetoothv4.1, A2DP, LE, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 21.2 MP, f/2.2, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 2160p@30fps, HDR
Секундарна 13 MP, f/2.0, автофокус, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUMediatek MT6795 Helio X10
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Златна
Батерија
ТипФискна Li-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување До 495 ч. 2G / До 504 ч. 3G
РазговорДо 11 ч. и 49 мин. 2G / До 12