HTC One M8s

HTC One M8s
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - EMEA
Мрежа 4GLTE band 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - EMEA
Објавен2015, април
Големина
Димензии146.4 x 70.6 x 9.6 mm (5.76 x 2.78 x 0.38 in)
Тежина160 g (5.64 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD3 екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~441 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.1, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL TV-out), USB Host
Камера
Примарна 13 MP + 2MP, f/2.0, 28mm, автофокус, двоен LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама, HDR
Видео [email protected], [email protected], HDR, стерео снимање на звук
Секундарна 5 MP, f/2.8, 34mm, [email protected], HDR
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop
CPUQualcomm MSM8939 Snapdragon 615
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Металик сива, Сребрена, Светкаво златна
Батерија
ТипФискна Li-Po 2840 mAh батерија
Во мирување До 753 часа
РазговорДо 20 часа