HTC One E9

HTC One E9
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA
Мрежа 4GLTE
Објавен2015, мај
Големина
Димензии156.5 x 76.5 x 7.5 mm (6.16 x 3.01 x 0.30 in)
Тежина147 g (5.19 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, 28mm, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео Да
Секундарна 4 MP, f/2.0, 27mm, 1/3
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUMediatek MT6795M Helio X10
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, BDS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФискна Li-Po 2800 mAh батерија
Во мирување
Разговор