Huawei Ascend P6

Huawei Ascend P6
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии132.7 x 65.5 x 6.2 mm (5.22 x 2.58 x 0.24 in)
Тежина120 g (4.23 oz)
Дисплеј
ТипIPS+ LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.7 инчи, 720 x 1280 пиксели (~312 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8/16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB (само за верзијата со една SIM)
 
Податоци
GPRSClass 10
EDGEClass 10
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetoothv3.0, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 8 MP, f/2.0, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, HDR, препознавање на лица и насмевки
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUHuawei K3V2
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Пинк
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2000 mAh батерија
Во мирување До 416 часа 2G / До 315 часа 3G
РазговорДо 28 ч. 2G / До 14 ч. и 30 м.