Lenovo K900

Lenovo K900
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии157 x 78 x 6.9 mm (6.18 x 3.07 x 0.27 in)
Тежина162 g (5.71 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 2
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual band, hotspot
Bluetoothv3.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUIntel Atom Z2580
GPSДа, со A-GPS
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црно/Сива
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2500 mAh батерија
Во мирување До 300 часа 2G / До 300 часа 3G
РазговорДо 15 часа 2G / До 12 часа 3G