Lenovo A850

Lenovo A850
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Август
Големина
Димензии153.5 x 79.3 x 9.5 mm (6.04 x 3.12 x 0.37 in)
Тежина184 g (6.49 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 540 x 960 пиксели (~200 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот
Видео Да
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUMediatek MT6582M
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипLi-Po 2250 mAh батерија
Во мирување До 490 часа
РазговорДо 28 часа