Lenovo S860

Lenovo S860
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, февруари
Големина
Димензии149.5 x 77 x 10.3 mm (5.89 x 3.03 x 0.41 in)
Тежина190 g (6.70 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.3 инчи, 720 x 1280 пиксели (~277 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv3.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, HDR
Видео Да
Секундарна 1.6 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUMediatek MT6582
GPSДа, со A-GPS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Титаниум сива
Батерија
ТипФиксна Li-Po 4000 mAh батерија
Во мирување До 684 часа 2G / До 960 часа 3G
РазговорДо 43 часа 2G / До 24 часа 3G