Meizu М1

Meizu М1
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 38(2600), 41(2500)
Објавен2015, јануари
Големина
Димензии140.2 x 72.1 x 8.9 mm (5.52 x 2.84 x 0.35 in)
Тежина128 g (4.52 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 768 x 1280 пиксели (~300 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, hot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.0
Додатоци
OSAndroid 4.4.4 KitKat
CPUMediatek MT6732
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Сина, Жолта, Зелена, Розева
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2500 mAh батерија
Во мирување
Разговор