Meizu M2

Meizu M2
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE
Објавен2015, јули
Големина
Димензии140.1 x 68.9 x 8.7 mm (5.52 x 2.71 x 0.34 in)
Тежина131 g (4.62 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа
Заштита за екранотAsahi Dragontrail Glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.0
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop
CPUMediatek MT6735
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сива, Бела, Сина, Розева
Батерија
ТипФиксна 2500 mAh батерија
Во мирување До 680 часа
РазговорДо 23 часа