Prestigio MultiPhone 7600 Duo

Prestigio MultiPhone 7600 Duo
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, Q1
Големина
Димензии166.5 x 84.4 x 8.4 mm (6.56 x 3.32 x 0.33 in)
Тежина191 g (6.74 oz)
Дисплеј
ТипIPS екран на допир, 16M бои
Димензии6.0 инчи, 720 х 1080 пиксели (245 густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
BluetoothДа
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна 8 MP
Додатоци
OSAndroid 4.2 Jelly Bean
CPUQuad-core 1.5 GHz
GPSДа, со A-GPS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипLi-Po 2600 mAh
Во мирување До 414 часа
РазговорДо 14 часа