Prestigio MultiPhone 5508 Duo

Prestigio MultiPhone 5508 Duo
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014
Големина
Димензии142.5 x 70.8 x 8.3 mm (5.61 x 2.79 x 0.33 in)
Тежина129 g (4.55 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа
Заштита за екранотAsahi Dragontrail Glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUMediatek MT6592
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Металик црна
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2300 mAh батерија
Во мирување До 545 часа
РазговорДо 34 часа