Alcatel One Touch Pixi

Alcatel One Touch Pixi
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Август
Големина
Димензии115 x 62.3 x 12.2 mm (4.53 x 2.45 x 0.48 in)
Тежина118 g (4.16 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии3.5 инчи, 320 x 480 пиксели (~165 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна512 MB, 256 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP
Опции
Видео 480p
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid 2.3 Gingerbread
CPU1 GHz
GPSНе
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, Сина
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 1300 mAh батерија
Во мирување До 500 часа 2G / До 300 часа 3G
РазговорДо 13 часа 2G / До 7 часа 3G