Alcatel Hero

Alcatel Hero
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии158.5 x 80.6 x 8.5 mm (6.24 x 3.17 x 0.33 in)
Тежина177.6 g (6.24 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии6.0 инчи, 720 х 1080 пиксели (245 густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотЗаштитна прекривка
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB (single SIM)/ 16 GB (dual SIM), 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB (single SIM )
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео 1080p@30fps, снимање на стерео звук
Секундарна 2 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUMediatek MT6589
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3400 mAh батерија
Во мирување До 600 часа 2G / До 400 часа 3G
РазговорДо 20 часа 2G / До 18 часа 3G