Alcatel Pop C1

Alcatel Pop C1
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии112.5 x 62 x 12 mm (4.43 x 2.44 x 0.47 in)
Тежина100 g (3.53 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии3.5 инчи, 320 x 480 пиксели (~165 ppi густина на пиксели)
MultitouchНе
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Зелена, Розева
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 1300 mAh батерија
Во мирување До 433 часа 2G / До 325 часа 3G
РазговорДо 6 часа 2G / До 2 часа 3G