Alcatel Pop C3

Alcatel Pop C3
3.0
3.0
3.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - 4033A, 4033E
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - 4033D, 4033X
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии122 x 64.4 x 12 mm (4.80 x 2.54 x 0.47 in)
Тежина110 g (3.88 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии4.0 инчи, 480 x 800 пиксели (~233 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP (4033A, 4033E) / 3.15 MP (4033X, 4033D)
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лица и насмевки
Видео 480p@30fps
Секундарна VGA (4033A, 4033E)
Додатоци
OSAndroid 4.2 Jelly Bean
CPUMediatek MT6572
GPSДа, со A-GPS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Розева
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 1300 mAh батерија
Во мирување До 510 часа 2G / До 410 часа 3G
РазговорДо 13 часа 2G/ До 10 часа 3G