Alcatel Pop C5

Alcatel Pop C5
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии131.5 x 67.9 x 11.5 mm (5.18 x 2.67 x 0.45 in)
Тежина157 g (5.54 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели (~218 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 2 прста
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео 480p@30fps
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.2 Jelly Bean
CPUDual-core 1.3 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела
Батерија
ТипФискна Li-Ion 1800 mAh батерија
Во мирување До 400 часа 2G / До 350 часа 3G
РазговорДо 7 часа 2G / До 4 часа 3G