LG Nexus 5X

LG Nexus 5X
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавен2015, септември
Големина
Димензии147 x 72.6 x 7.9 mm (5.79 x 2.86 x 0.31 in)
Тежина136 g (4.80 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~424 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3, заштитна прекривка
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSClass 12
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.2, A2DP
Infrared port Не
USBv2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 12.3 MP, f/2.0, ласерски автофокус, двоен LED блиц
Опции1/2.3' големина на сензор, 1.55�m големина на пиксел, таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, панорама
Видео 2160p@30fps, 1080p@30fps, 720p@120fps, HDR
Секундарна 5 MP, f/2.0, HDR
Додатоци
OSAndroid 6.0 Marshmallow
CPUШест јадрен Snapdragon 808 процесор
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Карбон, Кварц, Мраз
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2700 mAh батерија
Во мирување
Разговор