Lenovo Vibe S1

Lenovo Vibe S1
7.5
7.5
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 40(2
Објавен2015, септември
Големина
Димензии143.3 x 70.8 x 7.8 mm (5.64 x 2.79 x 0.31 in)
Тежина132 g (4.66 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа, до 5 прсти
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hots
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазна детекција на автофокус, двоен LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео Да
Секундарна 8 MP + 2 MP (DOF)
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop
CPUMediatek MT6752
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бисерно бела, Полноќно сина
Батерија
ТипФискна Li-Po 2420 mAh батерија
Во мирување До 264 часа
РазговорДо 26 часа