Motorola Moto X Force

Motorola Moto X Force
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - XT1580
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавен2015, ноември
Големина
Димензии149.8 x 78 x 9.2 mm (5.90 x 3.07 x 0.36 in)
Тежина169 g (5.96 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.4 инчи, 1440 x 2560 пиксели (~540 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотОтпорен на удари, ShatterShield заштита
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 200 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 21 MP, f/2.0, фазна детекција на автофокус, двоен LED блиц
Опции1.4 големина на пиксел, таг по локација, автофокус, препознавање на лица, HDR, панорама
Видео [email protected], [email protected], HDR
Секундарна 5 MP, f/2.0, LED блиц
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUSnapdragon 810
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Кафена, Црвена
Батерија
ТипФискна Li-Ion 3760 mAh батерија
Во мирување До 500 часа 3G
РазговорДо 25 часа 3G