Samsung Galaxy View

Samsung Galaxy View
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - T677
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - T67
Објавен2015, октомври
Големина
Димензии451.8 x 275.8 x 11.9 mm (17.79 x 10.86 x 0.47 in)
Тежина2.65 kg (5.84 lb)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии18.4 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~120 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипMP3, WAV ringtones
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 2.1 MP, f/2.2
ОпцииДа
Видео [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop
CPUExynos 7580 Octa
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 5700 mAh батерија (64 Wh, 11.3V)
Во мирување
РазговорДо 8 часа (мултимедиа)