Alcatel Fierce XL (Windows)

Alcatel Fierce XL (Windows)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 2(1900), 4(1700/2100), 12(700)
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии151.9 x 77.8 x 9.5 mm (5.98 x 3.06 x 0.37 in)
Тежина174 g (6.14 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 720 х 1280 пиксели (267 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотAsahi Dragontrail Glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 720p@30fps
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSMicrosoft Windows 10
CPUSnapdragon 210
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игрид
Боја Светло сина
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2500 mAh
Во мирување До 820 часа
РазговорДо 14 часа 3G