Lenovo A880

Lenovo A880
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
Објавен2014, јануари
Големина
Димензии164 x 85.4 x 9.3 mm (6.46 x 3.36 x 0.37 in)
Тежина196 g (6.91 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии6.0 инчи, 540 х 960 пиксели (184 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUMediatek MT6582M Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2500 mAh батерија
Во мирување
Разговор