Lenovo Vibe K4 Note

Lenovo Vibe K4 Note
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - A70
SimDual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии153.6 x 76.5 x 9.2 mm
Тежина158 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 3 GB RAM/ 32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1.1 (Lollipop)
CPUOcta-core 1.3 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM radio; recording
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипФиксна Li-Po 3300 mAh батерија
Во мирување До 265 часа
РазговорДо 23 часа