Lenovo Vibe P1

Lenovo Vibe P1
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 20(800), 40(2300)
Објавен2015, септември
Големина
Димензии152.9 x 75.6 x 9.9 mm (6.02 x 2.98 x 0.39 in)
Тежина189 g (6.67 oz)
Дисплеј
ТипIPS екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetoothv4.1, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазна детекција на автофокус, двоен LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop
CPUSnapdragon 615 Octa-core
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Платина, Графитно сива
Батерија
ТипФиксна Li-Po 5000 mAh батерија
Во мирување До 648 часа
РазговорДо 49 часа