Lenovo Vibe S1 Lite

Lenovo Vibe S1 Lite
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 7(2600), 5(850), 8(900),
SimDual SIM (nano-SIM, dual stand-by)
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии145 x 71 x 8.6 mm (5.71 x 2.80 x 0.34 in)
Тежина129 g (4.55 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~441 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP, f/2.2, 1/3.2
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1 (Lollipop)
CPUOcta-core 1.3 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Matte White, Matte Blue
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2700 mAh батерија
Во мирување До 225 часа
РазговорДо 18 часа