Samsung Galaxy J1 (2016)

Samsung Galaxy J1 (2016)
2.0
3.0
3.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - J120F
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - J12
SimSingle SIM (Micro-SIM) или Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии132.6 x 69.3 x 8.9 mm
Тежина131 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 800 пиксели, 16:9 размер (~207 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
Опциигео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 720p@30fps
Секундарна 2 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1.1 (Lollipop)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM radio, RDS, recording
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Сина, Бела
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2050 mAh батерија
Во мирување
Разговордо 12 часа 3G