Samsung Galaxy Tab E 8.0

Samsung Galaxy Tab E 8.0
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900 - T377P, T377R
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - T377
Мрежа 4GLTE band 3(1800), 7(2600), 8(900), 28(700), 38(2600) - T377
SimNano-SIM
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии212.1 x 126.1 x 8.9 mm
Тежина360 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии8.0 инчи, 800 x 1280 пиксели, 16:10 размер (~189 ppi густина
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипMP3, WAV ringtones
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, WiFi Direct, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, f/2.2, автофокус
ОпцииГео-тагирање
Видео 720p@30fps
Секундарна 2 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1.1 (Lollipop)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A53
GPSда, со A-GPS, GLONASS
ПоракиEmail, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Pearl White, Metallic Black

=

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 5000 mAh батерија
Во мирување
Разговордо 13 часа 3G