Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016)

Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4G LTE
Објавен2016, март
Големина
Димензии186.9 x 108.8 x 8.7 mm
Тежина283 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии7.0 инчи, 800 x 1280 пиксели, 16:10 размер (~216 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипMP3, WAV ringtones
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 200 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, WiFi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, f/2.2, автофокус
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, панорама
Видео 720p@30fps
Секундарна 2 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1.1 (Lollipop)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
ПоракиEmail, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Pearl White, Metallic Black
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 4000 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 11 часа