Oppo F1 Plus

Oppo F1 Plus
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 38(2600), 39(1900), 40(2300),
Објавен2016, March
Големина
Димензии151.8 x 74.3 x 6.6 mm (5.98 x 2.93 x 0.26 in)
Тежина145 g (5.11 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазна детекција на фокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 16 MP, f/2.0
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop
CPUMediatek Helio P10 Octa core
GPSДа, со A-GPS
РадиоНе
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Златна, розева
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2850 mAh батерија
Во мирување
Разговор