Huawei MediaPad 7 Youth

Huawei MediaPad 7 Youth
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Јули
Големина
Димензии193.4 x 120.6 x 9.9 mm (7.61 x 4.75 x 0.39 in)
Тежина350 g (12.35 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии7.0 инчи, 600 x 1024 пиксели (~170 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB (користи посебен слот)
 
Податоци
GPRSClass 12
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
BluetoothДа
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна
Додатоци
OSAndroid 4.1.2 Jelly Bean
CPUDual-core 1.6 GHz Cortex-A9
GPSДа, со A-GPS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Сребрена
Батерија
ТипФиксна Li-Po 4100 mAh батерија
Во мирување
Разговор