Huawei Ascend Y511

Huawei Ascend Y511
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, oктомври
Големина
Димензии132.8 x 67.4 x 10.5 mm (5.23 x 2.65 x 0.41 in)
Тежина150 g (5.29 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели (~218 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB (користи посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUDual-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипLi-Ion 1730 mAh батерија
Во мирување До 300 часа
РазговорДо 5 часа