Huawei Ascend G740

Huawei Ascend G740
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 3(1800), 7(2600), 20(800)
Објавен2013, Октомври
Големина
Димензии139.5 x 71.5 x 9.3 mm (5.49 x 2.81 x 0.37 in)
Тежина150 g (5.29 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB (користи посебен слот)
 
Податоци
GPRSClass 10
EDGEClass 10
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео 1080p@30fps
Секундарна 1 MP
Додатоци
OSAndroid 4.1.2 Jelly Bean
CPUDual-core 1.2 GHz Krait 200
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипLi-Ion 2400 mAh батерија
Во мирување
Разговор