Huawei Ascend W2

Huawei Ascend W2
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, ноември
Големина
Димензии134 x 67 x 9.9 mm (5.28 x 2.64 x 0.39 in)
Тежина160 g (5.64 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.3 инчи, 480 x 800 пиксели (~217 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB (користи посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetoothv3.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP
ОпцииТагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 720p@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 8
CPUDual-core 1.4 GHz Krait
GPSДа, со A-GPS
РадиоНе
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Сина, Црвена, Жолта
Батерија
ТипLi-Ion 1700 mAh батерија
Во мирување До 395 часа
РазговорДо 9 часа и 30 минути