Huawei Ascend Mate2 4G

Huawei Ascend Mate2 4G
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100 - MT2-L03
Мрежа 4GLTE band 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 17(700) - MT2-L03
Објавен2014, јануари
Големина
Димензии161 x 84.7 x 9.5 mm (6.34 x 3.33 x 0.37 in)
Тежина202 g (7.13 oz)
Дисплеј
ТипIPS+ LCD екран на допир, 16 милиони бои
Димензии6.1 инчи, 720 x 1280 пиксели (~241 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Да, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop
CPUQuad-core 1.6 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Кристално црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 4050 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 25 часа 3G