Huawei Ascend Y530

Huawei Ascend Y530
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
Објавен2014, февруари
Големина
Димензии132.5 x 67 x 9.3 mm (5.22 x 2.64 x 0.37 in)
Тежина145 g (5.11 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели (~218 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB (користи посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео 480p@30fps
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.3 Jelly Bean
CPUDual-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Црвена, Розева
Батерија
ТипLi-Ion 1750 mAh батерија
Во мирување
Разговор