Huawei MediaPad X1

Huawei MediaPad X1
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
Објавен2014, февруари
Големина
Димензии183.5 x 103.9 x 7.2 mm (7.22 x 4.09 x 0.28 in)
Тежина239 g (8.43 oz)
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD екран на допир, 16 милиони бои
Димензии7.0 инчи, 1200 x 1920 пиксели (~323 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot (3G)Wi-Fi 802.11 a/b/g
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео 1080p
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUQuad-core 1.6 GHz Cortex-A9
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Снежно бела, Дијамант црна
Батерија
ТипФиксна Li-Po 5000 mAh батерија
Во мирување
Разговор